برای بازگرداندن کالا الزام است ابتدا موضوع را به واحد پشتیبانی شنل مارکت اطلاع دهید. برای تماس یکی از این دو روش را انتخاب کنید: ۱ -با شماره 02146028215 با امور مشتریان شنل مارکت تماس بگیرید ۲ -یا با شماره ۰۹۳۶۰۵۹۴۱۵۵ تماس بگیرید. ممکن است از شما خواسته شود از محصول یا بسته خود که قصد بازگرداندن آن را دارید عکس ارسال نمایید و کمی تأمل نمایید تا مشکل شما بررسی شود. در صورت تأیید مرجوعی کالا ، زمان و روش بازگرداندن آن با شما هماهنگ می شود. بعد از تأیید و هماهنگی برای بازگرداندن کالا ، لطفا مشخصات خود شامل شماره فاکتور، شماره همراه و نام خود را به همراه محصول از روش های اعلام شده توسط امور مشتریان برای ما ارسال کنید.

در صورت عدم تایید بازگشت کالا توسط کارشناسان شنل مارکت هزینه ارسال به عهده مشتری خواهد بود و کالا به مشتری بازگشت داده می‌شود.

نحوه ارسال کالا

قبل از ارسال کالا توجه به نکات زیر ضروری است

  • لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
  • از ارسال کالا بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری کنید.
  • برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
  • برچسب ‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
  • درصورت ارسال کالا عکس و تصویری از رسید پستی تهیه کنید.