جوش ناخواسته ای که صبح با آن مواجه می شوید ممکن است نشانه مشکلی در وجودتان باشد. پس جدی بگیرید.

پوست شما ممکن است همانند موهایتان روزهای خوب و بدی داشته باشد. هنگامی که پوست شما سالم و زیبا به نظر می رسد، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. برعکس، مشکلات پوستی که در برخی دوره ها افزایش می یابند، به شدت آزاردهنده هستند. جوش غیرمنتظره و یا لکه های پوست… همه اینها می توانند در هر زمانی رخ دهند. خوشبختانه، این مشکلات معمولاً دلایل مشترکی دارند. و شناسایی علت می تواند شما را قادر سازد تا مشکل را به همان سرعتی که رخ می دهد حل کنید. در اینجا رایج ترین دلایل مشکلات پوست را گردآوری کرده ایم.

استرس زیاد در زندگی

استرس از بسیاری جهات بر ما تأثیر منفی می گذارد و همچنین می تواند به پوست ما آسیب برساند. همچنین ارتباط نزدیکی با جوش های آکنه دارد. یک راه موثر برای درمان آکنه، کاهش میزان استرس در زندگی است. انجام این کار به شما مزایایی فراتر از بهبود سلامت پوست شما می دهد. در این مقاله شنل مارکت چند روش موثر برای کاهش استرس را گردآوری کرده ایم:

مدیتیشن

یوگا

ورزش منظم

یک رژیم غذایی سالم

وقت گذاشتن برای سرگرمی ها

خواب کافی

اضافه کردن زمان استراحت بیشتر به برنامه روزانه

تغذیه نامناسب و خواب نامنظم

تغذیه نامناسب و خواب نامنظم می تواند تولید هورمون های استرس را افزایش دهد. در نهایت به پوست شما آسیب برساند و باعث التهاب و جوش شود. اگر درک اینکه چرا پوستتان ناگهان خراب می شود برایتان دشوار است، پیشنهاد می کنیم رژیم غذایی و الگوی خواب خود را تغییر دهید. متوجه خواهید شد که تغییر رژیم غذایی، ورزش بیشتر و خواب منظم بسیاری از مشکلات پوستی شما را حل می کند.

عرق شما به محصولات مراقبت از پوست تاثیر می گذارد

عرق از جمله علل شایع مشکلات پوستی است. وقتی عرق شما با محصولات آرایشی، مرطوب‌کننده‌ها و ضدآفتاب‌هایی که استفاده می‌کنید تداخل داشته باشد، می‌تواند منافذ شما را مسدود کند و باعث آکنه و قرمزی ناگهانی شود. شما می توانید با غفلت نکردن از شستن صورت هنگام عرق کردن در طول روز از این خطر جلوگیری کنید. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که از استفاده از محصولات مراقبت از پوست قبل از ورزش خودداری کنید.

محصولات آرایشی و بهداشتی که اخیرا تهیه کرده اید

گاهی اوقات تغییر روال مراقبت از پوست می تواند تأثیر منفی بر پوست شما بگذارد. همه محصولات مراقبت از پوست برای انواع پوست مناسب نیستند. بنابراین، ممکن است محصولات جدیدی که استفاده می کنید، نتیجه مطلوب را نشان ندهند.

همیشه قبل از استفاده محصولات جدید مراقبت از پوست، را در یک ناحیه کوچک آزمایش کنید تا ببینید پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد. اگر هر گونه مشکل پوستی را تجربه می کنید، ممکن است نشان دهنده این باشد که محصولی که امتحان می کنید برای پوست شما مناسب نیست. اگر مدت کوتاهی پس از تغییر برنامه روزانه خود دچار مشکلات پوستی شده اید، می توانید سعی کنید آنها را رها کنید تا مشکل پوستتان برطرف شود.

استفاده از محصولات پوستی بسیار قوی

برخی از محصولات مراقبت از پوست حاوی مواد قوی هستند. استفاده از این محصولات ممکن است روغن های طبیعی پوست شما را از بین ببرد. این مشکل ممکن است علت اصلی مشکلاتی مانند افزایش قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن گهگاهی باشد. بهتر است از محصولاتی که پوست شما را تحریک می کنند اجتناب کنید. پیشنهاد می کنیم از محصولات پوستی که حاوی مواد شیمیایی قوی مانند رنگ، پارابن نیست استفاده کنید. از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید که پوست شما را آبرسانی کرده و مشکلات پوستی شما را کاهش دهد.

در نهایت پیشنهاد می کنیم تا پوست خود را هر روز تمیز کنید. می توانید از ژل شستشو نوتروژینا و میسلار واتر استفاده کنید. و در نهایت هفته ای 2 الی 3 بار از ماسک سه کاره استفاده کنید تا پوستی درخشان و بدون جوش داشته باشید.